Wodogrzmoty Małe Wiki
Advertisement

Mason ''Dipper '' Pines[1] - Jeden z dwóch głównych bohaterów "Wodogrzmotów Małych. Urodzony 31 sierpnia 1999 roku, pięć minut po swojej siostrze Mabel Pines. Dipper to mądry, ciekawski i żądny przygód dwunastolatek, który wraz z siostrą bliźniaczką spędza wakacje u swojego wujka w Wodogrzmotach Małych w stanie Oregon. Po przyjeździe do miasta wraz z siostrą doświadcza paranormalnych zjawisk, a po odkryciu trzeciego dziennika zaczyna zagłębiać się w tajemnice miasteczka oraz poszerza zawartość dziennika o nowe informacje. Pojawia się w każdym odcinku począwszy od pierwszego odcinka serii "Turystyczna pułapka".

Historia[]

Wczesne dzieciństwo[]

Jego rodzina żyje w Piedmoncie w Kalifornii. We wczesnym dzieciństwie matka uwielbiała ubierać go w kostium owcy i uczyła go tańczyć i śpiewać "Owieczkowy walc". Ulubionym świętem Dippera jest Haloween, a co za tym idzie, zbieranie cukierków z Mabel. Ma na czole znamię w kształcie gwiazdozbioru Wielkiego Wozu. Postanowił je ukrywać ponieważ się go wstydził. Jego koledzy wymyślili mu nawet przezwisko - Wielki Wóz, o którym wspomina później podczas rozmowy z Wendy.

Sezon 1[]

Images

Znaleziona książka

W odcinku "Turystyczna pułapka" Dipper i jego siostra bliźniaczka Mabel zostają wysłani przez rodziców na wakacje do ich wujka Stanka, który w Wodogrzmotach Małych prowadzi turystyczną atrakcję – Tajemniczą Chatę, w której również mieszka. Kiedy Mabel z łatwością dostosowuje się do nowej sytuacji, Dipper napotyka pewne trudności. Gdy Stanley każe Dipperowi porozwieszać po lesie znaki prowadzące do Tajemniczej chaty, chłopak znajduje niepodpisany dziennik 3, w którym zostały szczegółowo opisane sekrety oraz niebezpieczeństwa kryjące się w Wodogrzmotach Małych. Dipper dzieli się swoim odkryciem z Mabel, a ta przedstawia mu jej nowego chłopaka – Normala. W oparciu o informacje zawarte w dzienniku zaczyna podejrzewać, że chłopak to tak naprawdę zombie. Mimo braku dowodów przedstawia swoją teorię siostrze, czym doprowadza do kłótni. Podczas przeglądania filmu z randki Dipper zauważa, że w pewnym momencie Normalowi odpada prawa dłoń. Obawia się, że Mabel może grozić ogromne niebezpieczeństwo. Używając meleksa pożyczonego od Wendy, Dipper rusza na ratunek Mabel. Gdy w końcu odnajduje siostrę na jaw wychodzi, że Normal to tak naprawdę grupka gnomów mieszkających w lesie, które chcą porwać Mabel i uczynić ją ich królową. Chłopak obezwładnia je i ucieka wraz z siostrą za pomocą meleksa. Krasnoludy w odwecie łączą się w wielkiego potwora. Gdy bliźniaki dojeżdżają do Tajemniczej Chaty meleks przewraca się na bok, a dzieciaki zostają przyparte do muru przez potwora. Ich przywódca grozi bliźniakom mówiąc, żeby dziewczyna się z nimi ożeniła zanim zrobią coś głupiego. Dziewczyna zgadza się, ku wielkiemu zaskoczeniu Dippera i prosi go aby jej zaufał. Zaraz potem Mabel używa dmuchawy do liści, aby pokonać gnomy, czym imponuje bratu. Po tym jak krasnoludy wracają do lasu, bliźniaki idą do Chaty, a Stan pozwala im wybrać po jednym prezencie. Dipper bierze nową czapkę, gdyż starą zgubił podczas walki. Przed pójściem do łóżka Dipper dopisuje do dziennika dwie notatki. Pierwsza dotyczy tego, że słabością gnomów jest dmuchawa do liści. W drugiej chłopak stwierdza, że chociaż dziennik ostrzega, że nikomu nie można ufać, to warto mieć kogoś, na kogo można liczyć.

W odcinku "Legenda o potworze z jeziora" Dipper wraz z Mabel i swoim wujkiem Stankiem wybierają się na ryby. Kiedy rodzeństwo słyszy od o potworze żyjącym w pobliżu jeziora, decydują się go znaleźć oraz zdobyć dowody na jego istnienie, a tym samym uniknąć spędzenia najbliższych godzin na łódce w towarzystwie wujka. Dipper chce jako pierwszy odkryć potwora, żeby otrzymać nagrodę pieniężną i wystąpić w telewizji. Bliźniaki wymykają się Stankowi i razem z Soosem idą znaleźć potwora. Dipper na wszelki wypadek przynosi ze sobą 17 jednorazowych aparatów. Na końcu jednak okazuje się, że potwór to tak naprawdę maszyna kierowana przez Starego McGucketa, który zabiegał o uwagę syna. Rodzeństwo resztę dnia spędza na dobrej zabawie z wujkiem.

W "Łowcy głów" Dipper i Mabel pomagają wujkowi rozwiązać sprawę morderstwa woskowego Stanka. Podczas trwania śledztwa przesłuchują najpierw Męskiego Dana, a potem Toby'ego Nieustępliwego. Dipperowi nie udaje się jednak odkryć tożsamości zabójcy. Przynajmniej do czasu pogrzebu figury, kiedy okazuje się, że za wszystkim stoją woskowe figury ożywające w nocy. Udaje mu się je pokonać, a ich przywódcę, woskowego Sherlocka Holmesa, zaprowadza na dach. Wówczas podczas wschodu słońca Holmes zostaje stopiony.

W odcinku "Ręka, która kołysze Mabel" Dipper idzie z Mabel i Soosem na występ jasnowidza Gideona Malutkiego. Uważa, że jest on większym oszustem nawet od Stanka. Kiedy Mabel zaczyna spotykać się z młodym chłopakiem, bliźniak dostrzega presję, jaką wywiera on na siostrze. Później za jej zgodą przekazuje Gideonowi informację, że nie jest nim zainteresowana. Po tym jasnowidz zwabia Dippera do fabryki i atakuje go, używając amuletu dającego mu moce telekinetyczne. Kiedy Gideon jest bliski zabicia Pinesa, zjawia się Mabel i ratuje go poprzez stłuczenie amuletu.

W odcinku "Niekonwencjonalny sklep" Dipper, Mabel i Wendy spędzają czas w sklepie z pamiątkami. Wendy prowadzi ich na dach skąd rzucają szyszkami w totem. Kiedy Wendy chce przybić mu piątkę za trafienie w samochód dowiadujemy się, że chłopak się w niej zakochał. Później, gdy Mabel i Wendy dziko tańczą, Dipper udaje, że coś pisze, a Mabel zdradza, że mama lubiła przebierać go za owieczkę. Chcąc spędzić czas ze znajomymi Wendy okłamuje ją mówiąc, że mają 13 lat, a ta zabiera ich ze swoją paczką do przeklętego całodobowego. Mając problemy przejść przez 2 metrowe ogrodzenie pomaga mu Lee zrzucając go z samej góry. Po zauważeniu, że drzwi są zamknięte chłopak decyduje się wspiąć na dach i dostaje się do środka skąd wpuszcza całą resztę. Nate nadaje mu wtedy ksywkę "doktor po dachu i otwieram". Wszyscy po kolei zaczynają się wygłupiać, a później Dipper rozmawia z Wendy siedząc na szczycie półek sklepowych oraz jedząc lody. Wendy wtedy przyznaje mu, że jak na swój wiek jest całkiem dojrzały. Kiedy Dipper idzie po lód, aby wsypać go do gaci Thompsona w lodówce zauważa lewitujący mózg z oczami, który znika przy ponownym otwarciu lodówki. Następnie w drzwiach sklepu widzi odbicie całej paczki, ale w formie szkieletów. Ten obraz również znika, gdy chłopak przeciera oczy. Widząc, że dzieją się tu dziwne rzeczy dzwoni do wujka, który nie odbiera. Zwierza się Mabel ze swoich obaw, ale zauważa, że siostra ledwo kontaktuje po spożyciu ogromnej ilości halunków. Gdy młodzież odnajduje obrysy ofiar Dipper kładzie się na jednym z nich, przez co nastolatki zostają ofiarami paranormalnych wydarzeń. Później dostrzega, że wszyscy karani są za zachowywanie się jak nastolatki, więc wyznaje duchowi, że on sam nie jest nastolatkiem. Duch decyduje, że wypuści ich jeśli chłopak zatańczy jakiś dziecinny taniec, a więc śpiewa i tańczy "Owieczkowy walc", którego uczyła go jego matka. Wendy decyduje się nie zdradzać reszcie co się działo, aby zachować honor Dippera, zamiast tego opowiada historię jak pobił duchy kijem.

W kolejnym odcinku "Dipper kontra męskość" rodzina Pinesów wybiera się do tłustego baru na obiad. Gdy wujek odmawia zamówienia naleśników, ponieważ są za drogie, Dipper oznajmia, że zdobędzie dla nich naleśniki przez wygranie testu męskości. Mabel z wujkiem wątpią w umiejętności chłopaka i wychodzi na jaw, że słucha on "Babba" określonego przez Mabel "islandzkim landrynkowym popem". Gdy Dipper podchodzi do testu osiąga wynik "kizia mizia" i tłumaczy się mówiąc, że maszyna jest zepsuta. Męski Dan wygrywa tam naleśniki zaledwie małym paluszkiem, więc Dipper stwierdza, że szybko musi wyhodować sobie włosy na klacie, po czym wybiega z baru. Po paru wydarzeniach w mieście ucieka do lasu, gdzie zaczyna robić brzuszki, lecz nie przynosi to żadnych nowych włosów. Wówczas w lesie dochodzi do trzęsienia a przed Dipperem staje męskotur. Ten postanawia pomóc mu z jego problemem z męskością i zabiera go do męskinii, gdzie przed resztą męskoturów przedstawia się jako Destruktor. Po nazwaniu ich tchórzami zaczynają go trenować, a jako ostateczny test męskości karzą przynieść im głowę multimiśka. Po odkryciu, że misiek słucha tej samej muzyki co on, odmawia jego zabicia i buntuje się przeciw męskoturom podważając ich przekonania o męskości. Gdy wraca do baru okazuje się, że na klacie wyrósł mu jeden włos, który Mabel natychmiast wyrywa i chowa do albumu.

Następnie w "Podwójny Dipper" razem z siostrą bawią się serpentyną w sprayu. Gdy wujek zleca im skserowanie ulotek na starej kopiarce, którą ma w biurze, Dipper niechcący kseruje swoją rękę, a ona nagle ożywa. Ochlapuje ją oranżadą, którą miał w kubku, przez co ta się rozpuszcza. Chcąc pracować z Wendy chłopak zgłasza się do pomocy w sprzedaży biletów oraz opracowuje cały plan na przebieg wieczoru. Na prośbę Wendy Dipper zgadza się ją kryć, gdy ta wymyka się do środka, by również skorzystać z imprezy. Gdy później próbuje do niej dołączyć, powstrzymuje go wujek, który karze mu dalej obsługiwać klientów. Wówczas chłopak wpada na pomysł stworzenia swojego klona, któremu nadaje numer 2, lecz ten woli określać się imieniem Tyrone. Po ustaleniu swoich zadań Dipper znowu podbija do Wendy, gdzie ponownie zostaje przedstawiony Robbiemu, którego jak wspomina, już poznał podczas wypadu do nawiedzonego sklepu. Przez Robbiego chwalącego się gitarą chłopak czuje, że jego plan znowu jest zagrożony. Gdy w raz z Tyronem tworzą ostatecznie całą zgraję klonów, numer 3 i 4 odciągają Robbiego kradnąc jego rower, reszta zajmuje się swoimi zdaniami, a na sali pojawia się idealny moment, aby zaprosić Wendy do tańca. Gdy ten jednak znajduje ją przy łazience zaczyna z nią rozmawiać "jak człowiek". Pokazuje jej wówczas swoje znamię w kształcie wielkiego wozu. Po tym jak Wendy wchodzi do łazienki, klony zaczynają robić mu wyrzuty o nie trzymanie się planu. Zamykają go w szafie, z której później się uwalnia a w korytarzu w drodze na parkiet rozpoczyna się walka klonów. Po użyciu przez Dippera tuby z serpentynami aktywuje się alarm przeciwpożarowy, przez co klony się rozpuszczają. Poza ich zasięgiem znajduje się Tyron, z którym chłopak idzie na dach, tam oboje piją oranżadę, a klon rozpuszcza się rzucając jeszcze do niego parę rad. Chłopak wznosi za niego toast i polewa go częścią swojej oranżady. Po powrocie do chaty rozdziera listę z planem i dołącza do zabawy.

Sezon 2[]

W pierwszym odcinku sezonu, Dipper wywołuje zombie, aby udowodnić prawdziwość dzienników. Chciał bowiem wtajemniczyć w to rządowych agentów, badających zjawiska paranormalne. Sytuacja wymknęła się spod kontroli. W drugim odcinku Dipper próbuje odnaleźć autora dzienników i schodzi do jego bunkru. Tam chcę wyznać miłość Wendy. W kolejnym odcinku, rodzina Pines'ów i Soos idą grać w minigolfa. Pacyfika rywalizuje z Mabel i umawiają się na tajemny mecz. Okazało się, że piłeczki ożywają gdzie nikogo nie ma i to one kierują torem piłki. Bliźniacy wykorzystują to na korzyść Mabel - jak wygra, to piłki dostaną naklejkę ,,jesteś najlepszy'' Potem następuje u nich bunt, kto jest naprawdę najlepszy i porywają Pacyfikę. Pines'owie ją ratują i resztę drogi spędzają w przyjacielskiej atmosferze. W odcinku czwartym, Dipper znalazł komputer autora dzienników i go uruchomia, jednak jest zabezpieczony hałsem. Nasz bohater szuka go w książce. W kolejnym pomaga znaleźć Soos'owi dziewczynę. Następnie Dipper ciągle szuka autora dziennika i wpada na jego trop. W odcinku 10: ,,Tajemnica Posiadłości Północnych'', Pacyfika prosi Dippera o pomoc w wygnaniu ducha. Podczas tej akcji bardzo się do siebie zbliżają. W odcinku 11, Stanek aktywuje portal, który rzekomo ma zniszczyć świat. Potem zostaje ukarany za oszustwa, a Dipper i Mabel znajdują obciążające go dowody, których nikomu nie pokazali. Bliźniaki pragną wyłączyć portal, ale Stan ich dogania i za wszelką cenę tego nie chce, ale Dip nie ma dla niego grosza zaufania. Każe Mabel wyłączyć portal, kiedy ma okazję, ale dziewczyna go nie słucha. Świat nie ulega zniszczeniu, a z portalu wychodzi... autor dzienników. Dalej, przez prawie cały czas, Dipper rozmawia z autorem, bada z nim miasteczko i bardzo się zaprzyjaźniają. Mabel jest bardzo o niego zazdrosna. W odc. 16, Dip wyjeżdża z Pines'ami, Soosem, Grendą i Cuksą robić psikusy innym pułapką turystycznym. Podczas nich, Stan uczy go jak podrywać, ponieważ młody chce zapomnieć o swoich uczuciach do Wendy. Cuksa wyznaje Mabel, że się w nim zabujała i próbuje się zbliżyć, jednak Dipper ją trochę odpycha. Kiedy przestraszył się pająka, przyjaciółka jego siostry zmienia zdanie na jego temat. W następnym odcinku 17: ,,Dipper i Mabel kontra przyszłość'', Dip szuka z Fordem czegoś, co może zakleić szczelinę pomiędzy światami. Ford zadaje mu pytanie, czy chce być jego uczniem i nie wracać do Kalifornii. Nastolatek się na początku nie zgadza ze względu na siostrę, ale potem mu ulega. Jednak zapomniał wyłączyć walkie- talkie i słyszy to zrozpaczona Mabel, która nie chce się z nim rozstać. Gdy wraca do domu pyta się go, czy to była prawda. Niestety Dip przytakuje, wtedy jego siostra ucieka i myląc się, zabiera plecak Dippera. Później przystaje na umowę podszywającego się, pod Blendina Blandina, Billa i oddaje mu kulę, której sklejenie mogło zapobiec Dziwnogedoenowi. W następnych odcinkach, Dipper wykazuje się niesamowitą odwagę, stara się uratować Wodogrzmoty Małe i zgładzić Bill'a. Było to bardzo ciężkie, szczególnie, że Bill uważał chłopca za bardzo mądrego i przydatnego, więc chciał, aby ten stanął przy jego boku. Jednak Dip odmawia i ciągle szuka sposobu, by go zniszczyć. Kiedy mu się to udaje, obchodzi z Mabel swoje trzynaste urodziny, wśród mieszkańców. Potem pełen łez, pożegnał się ze wszystkimi i dostał list od Wendy, zamienił się z nią czapkami, wyjeżdża z Wodogrzmotów. W autobusie rozdziera kopertę i wyjmuje kartkę Wen, na której pisze ,,See you next summer''.

Wygląd[]

Dip

Dipper nosi białą czapkę, z niebieskim daszkiem oraz znaczkiem sosny o tym samym kolorze. Ma brązowe, potargane włosy, stosunkowo bladą cerę, a jego nos wydaje się lekko różowy. Jego oczy są brązowego koloru. Posiada także znamię na czole w kształcie wielkiego wozu. Zazwyczaj nosi ciemnoniebieski bezrękawnik, czerwono-pomarańczową koszulkę, szare szorty, białe skarpetki oraz czarne buty. Jest niższy od swojej siostry bliźniaczki o milimetr.

Charakter[]

Gobbel

Dipper i zapasowy aparat

Dipper jest dość odważnym i dojrzałym jak na swój wiek chłopcem. Potrafi zachować zimną krew w każdej sytuacji. Również jest przygotowany na wszystko i jest mistrzem planowania. Pokazał to gdy zabrał kilkanaście aparatów w The Legend of the Gobblewonker oraz zaplanował podryw Wendy dwa razy Double Dipper. Jest opiekuńczy i troskliwy w stosunku do swojej siostry. Zawsze stara się ją chronić. Uratował ją przed Normanem w Tourist Trapped. Często przekłada potrzeby swojej siostry nad swoje jak np. w odcinku The Time Travelers's Pig, pozwolił by Wendy chodziła z Robbiem, tylko po to by Mabel zachowała swoją świnkę. Dipper ma też złą cechę, każde swoje zwycięstwo kwituje przechwałką.

Umiejętności[]

Dipper ma niewiarygodny zmysł detektywistyczny. Ma świetny zmysł obserwacji i dedukcji. Potrafi poznać po oddechu, co się jadło. Jako detektyw pierwszy raz pokazał się, gdy odgadł prawidłowo że to koza kradnie jogurty Pines'om. Poza tym, świetnie zna się na matematyce i fizyce, co pokazał, gdy obliczył jak prawidłowo rzucić piłkę w odcinku The Time Travelers's Pig. Jest lepszy od siostry w szachy, warcaby, ping ponga i krokieta.

Relacje[]

Mabel Pines[]

Images (2)

Dipper i Mabel

Dippie

Dipper przy liczeniu

Dipper uważa Mabel za swojego "najbliższego sojusznika i najlepszego przyjaciela". Będąc rodzeństwem, byli blisko przez całe życie. Pomimo wzajemnych nerwów, kontrastujących osobowości i częstych sprzeczek między rodzeństwem, oboje kochają się nawzajem. Często angażują się w różne zajęcia rekreacyjne i cieszą się wspólną zabawą, a także nieustannie badają tajemnice letniego domu. Dipper i Mabel udzielają sobie nawzajem rad i są gotowi poświęcić wiele dla dobra innych i zaryzykowali swoje życie więcej niż raz, aby sobie pomóc. Jednak w odcinku "Not What He Seems" zasugerowano, że bliska relacja Dippera z Mabel mogła zostać zerwana z powodu faktu, iż Mabel zaufała Stanowi, lecz w "A Tale of Two Stans" Dipper nie żywił do niej urazy o to. W "Dungeons, Dungeons and More Dungeons" wydaje się, że Dipper nadal może mieć złe przeczucia po licznych próbach Mabel i wujka Stanka rozgrywanych dla własnych interesów, chociaż nigdy nie mieli oni złych zamiarów.

Stanley Pines[]

Tulimiś

W uścisku

Stan nie traktuje swojej roli jako opiekuna letniego Dippera bardzo poważnie, często nieodpowiedzialnie pozwalając i / lub zmuszając go i jego siostrę do robienia niebezpiecznych, a czasem nielegalnych rzeczy. Stan często werbuje Dippera w swoich planach szybkiego zarobienia, przy czym ten drugi często ponosi konsekwencje działań tego pierwszego. Niemniej jednak, oboje dzielą wzajemne współczucie i cieszą się wzajemnym towarzystwem. Okazało się również, że Dipper zdaje się być gotów podjąć potencjalnie śmiertelne ryzyko dla swojego wuja. W "Dreamscaperers" okazało się, że powodem, dla którego Stan tak bardzo czepia się Dippera, jest chęć hartowania go, tak, żeby gdy świat mu dokopie, potrafił się odgryźć. Jednakże, w związku z wydarzeniami w "Not What He Seems", Dipper stracił zaufanie do Stana, lecz w "A Tale of Two Stans" Dipper przeprasza za nieufność do niego, a Stan wybacza mu i rozumie go.

Soos Ramirez[]

Soos

Soos zaopatrza Dippera

Soos i Dipper są generalnie dobrymi przyjaciółmi. Zwykle dobrze się ze sobą dogadują i robią razem kilka "rzeczy dla facetów", a Soos często udziela wskazówek Dipperowi. Dodatkowo, Soos często działa jako pomocnik Dippera i Mabel, gdy badają wspólnie tajemnice Wodogrzmotów. Jednak dziecinne wybryki Soosa czasami irytują Dippera, ponieważ mają skłonność do zepsucia jakiejkolwiek misji. Na przykład w "Land Before Swine" Dipper był bardzo zirytowany, gdy Soos zniszczył zdjęcia pterodaktyli i nie ufał Soosowi w misji ratowania świnki Naboki.

Wendy Corduroy[]

DipR

Na imprezie

Wendy i Dipper są przyjaciółmi. Lubią razem spędzać czas w formie zabawy, często łamiąc przy tym zasady. Dipper darzy ogromną sympatią Wendy, choć nie wierzy, że kiedykolwiek będą mogli być razem z powodu różnicy wieku. Mimo tego, często próbuje jej zaimponować. Czasami Dipper mruczy pod nosem różne rzeczy, myśląc, że Wendy go nie słyszy. Ponieważ Wendy jest o trzy lata starsza od niego, Dipper próbuje być dojrzały i odpowiedni do bycia w towarzystwie przyjaciół Wendy. Dipper czuje się urażony związkiem Wendy i Robbiego z powodu zazdrości. Po tym jak Dipper ujawnia jej swoje uczucia, pozwala mu przyznać, że zawsze wiedział, że ich związek nigdy nie byłby możliwy. Wendy mówi mu, że jest dla niej ważny i wciąż mogą być przyjaciółmi, na co Dipper chętnie przystaje.

Gideon Gleeful[]

Giddie

Gideon unosi Dippera Zielonkiem

Gideon postrzega Dippera i jego rodzinę jako utrapienie, czując, że uniemożliwiają mu osiągnięcie jego celów (tj. Zdobycie miłości Mabel i przejęcie Tajemniczej Chaty]). Zły chłopiec często próbuje pozbyć się Pinesów, podczas gdy Dipper walczy z nim, zwykle z pomocą siostry. Te dwie osoby czasami nie doceniają siebie nawzajem, ale wciąż widzą siebie nawzajem jako wielkie zagrożenia. W odcinku "Weirdmageddon Part 3: Take Back The Falls" możemy dostrzec niepokój Dippera, gdy odkrywa karę udzieloną Gideonowi przez Billa za pomoc Pinesowi. Po pokonaniu Billa, widzimy Gideona na przyjęciu urodzinowym Mabel i Dippera, który dziękuje bliźniakom. Podpis Gideona widnieje wraz z wieloma innymi sygnaturami na kartce, która została przekazana Dipperowi przez Wendy.

Robbie Valentine[]

Robej

Dipper vs Robbie

Robbie i Dipper są arcy-rywalami, głównie dlatego, że oboje chcą zdobyć serce Wendy. Robbie lubi żartować z Dippera, jest bardzo protekcjonalny w swoich uwagach, a nawet ucieka się do prób przemocy fizycznej, aby udowodnić swoją rację. Z kolei Dipper jest rozgniewany i zirytowany Robbiem. Chociaż początkowo bardzo głośno mówią o swojej niechęci do siebie nawzajem, ostatecznie zgadzają się nie okazywać tego przed Wendy, z obawy, że obaj ją stracą. Podczas wydarzeń rozgrywanych w "The Love God" Robbie obwinia Dippera za to, że Wendy rzuciła go i ogłasza nienawiść do każdego członka rodziny Pines za "zrujnowanie mu życia". Nie wiadomo, czy Robbie i Dipper nadal nienawidzą siebie nawzajem, ponieważ obaj zrezygnowali z próby zdobycia uczucia Wendy. W odcinku "Weirdmageddon Part 3: Take Back The Falls" widzimy Robbiego, gdy Dipper i Mabel rozdmuchują świeczki na torcie, a jego podpis widnieje obok wielu innych podpisów na notatce, którą dostał od Wendy.

Pacyfika Północna[]

W odcinku 10 drugiego sezonu, kiedy w telewizji leci reklama przyszłej imprezy u Północnych Dipper mówi, że Pacyfika jest najwredniejsza i najgorsza. Potem dziewczyna staje w jego drzwiach i prosi o pomoc, bo w posiadłości grasuje duch. Dip nie chciał się zgodzić, ale gdy Pacyfika zaproponowała zaproszenia dla Mabel, Grendy i Cuksy, niechętnie się zgodził. Szukając ducha, bardzo się z nią zbliżył. Kiedy myślał, że go zniewolił, pożegnał się z Północnymi i wyszedł. Powiedział: ,, jednak nie jest taka zła''. Wtedy duch, uwięziony w lusterku, który Dipper trzymał, opowiedział mu tajemnicę Północnych. Pines się wrócił, aby nakrzyczeć na bogaczy, mówił jak to bardzo się zawiódł na Pacyfice, oznajmił jej: ,,jesteś taka sama jak twoi rodzice!''. Chwilę później duch się uwolnił i zamienił wszystkich w drewno. Młoda Północna przy pomocy Dippera ratuje przyjęcia, przytula go, a Pines rezygnuje nawet z informacji McGucketa w sprawie autora dzienników, aby spędzić z nią resztę wieczoru. Chyba można ją nazwać crushi Dippera.

Nastolatkowie[]

Ciekawostki[]

Dipper i mabel
 • Dipper zawsze chciał mieć na imię Tyrone (czyt. Tajron)
 • Jego Prawdzie imię było zagadką i nie było ono potwierdzone aż do wydania kanonicznej repliki Dziennika 3.
 • Jego Przezwisko Dipper odnosi się do jego znaku na czole w kształcie wielkiego wozu.
 • Dostał on je w wieku 5 lat.
 • Jest on Sosną na kole Billa.
 • W odcinku Between The Pines Alex Hirsh powiedział że imiona Dippera i Mabel są podobne tak samo jak imienia Stan i Forda są podobne .
 • Scenarzysta Jeff Rowe żartował na Twitterze że imię Dippera to Lamanik od dzieciństwa mylone.
 • W Dzieniku Ford powiedział że Dipper tak naprawdę nazywa się Mason.
 • Drugie imię Dippera jest pierwszym imieniem jego ojca.
 • Znalazł i był posiadaczem Dziennika nr 3
 • Dipper jest jedną z czterech głównych postaci do którego umysłu wszedł Bill kolejnymi postaciami są Ford , Blendin i Stan.
 • Jest młodszy od Mabel o 5 minut i niszy o 1 milimetr.
 • Dipper i Mabel mają alergie w tym samym czasie.
 • Dipper to jedyna postaci która mówi w każdym odcinku.
 • Dipper zaczyna narracje w pierwszym odcinku jak i w ostatnim.
 • Początkowo myślał że Wendy nazywa się Wanda a Soos nazywa się Zeus.

Przypisy[]

 1. Gravity Falls: Journal 3 – wydana 26 lipca 2016 przez Disney Press. ISBN: 978-1484746691.
Advertisement