Wodogrzmoty Małe Wiki
Advertisement

Nie było mnie pół godziny, a ty już znalazłaś sobie chłopaka?

Mabel Pines (urodzona 31 sierpnia 1999 roku, pięć minut przed Dipperem Pines) to pełna energii, optymistyczna, ciekawa świata, hiperaktywna i entuzjastyczna dwunastolatka, która wraz z bratem bliźniakiem spędza wakacje u Wujka Stanka w Wodogrzmotach Małych. Pojawia się w każdym odcinku i zadebiutowała w pierwszym (Tourist Trapped).

Życie[]

Wczesne dzieciństwo[]

Mabel urodziła się 31 sierpnia 1999 roku, pięć minut przed Dipperem. Jej rodzina żyje w Piedmoncie w Kalifornii. Według niej pierwsze słowo jakie powiedziała to "jednorożec". Twierdzi, że kiedy miała dwa lata, ukazała swój talent artystyczny. Lubi świętować Haloween razem ze swoim bratem. W wieku dziewięciu lat wygrała turniej mini-golfa.

Przyjazd do Wodogrzmotów Małych[]

W czerwcu Mabel i jej brat bliźniak Dipper zostają wysłani przez rodziców na wakacje do wujka Stanka, który w Wodogrzmotach Małych prowadzi turystyczną atrakcję - Tajemniczą Chatę, która pełni również funkcję jego domu. Mabel od razu się spodobało, gdyż jej pokój znajdował się na poddaszu oraz polubiła hasającą wokół Tajemniczej Chaty kozę. Między innymi jednym z jej celów był niezapomniany letni romans. Osaczała swoich "wybranków" co zauważył Dipper. Gdy jej brat odnajduje księgę 3 (patrz: Dipper Pines), w tym czasie znajduje sobie pierwszego chłopaka - Normana.

Norman

Mabel i Norman

Jej bratu, nowy chłopak wydaje się podejrzany. Postanawia go szpiegować i zauważa że, za plecami swojej dziewczyny - Normanowi wypadła dłoń, którą włożył. Dipper pokazuje jej wtedy swoje znalezisko i przypuszczenia, że Normal to Zombie. Dziewczyna nie wierzy bratu i udaje się na randkę. Podczas spotkania, Norman wyjawia dziewczynie że jest tylko grupą krasnoludów, które szukają królowej. Mabel odmawia zostania nią, a krasnoludy ją porywają. Jednak ratuje ją brat na wózku golfowym. Krasnoludy formują się w wielkiego potwora i gonią rodzeństwo. Pod koniec pościgu, Mabel zgadza się zostać królową. Gdy otrzymuje pierścionek,a Król Krasnoludów przygotowuje się do ucałowania panny młodej, dziewczyna pokonuje wszystkie krasnoludy dmucharką do liści.

Hak

"Takie fajne super coś!" - Mabel Pines

Gdy zmęczone rodzeństwo wraca do pułapki turystycznej wuja, on pozwala im wybrać coś na koszt firmy. Mabel wybiera hak wspinaczkowy.

Sezon 1[]

Sezon 2[]

Charakter[]

Naboki

Ulubiona świnka Mabel

Mabel nigdy nie patrzy na nic źle. Jest naiwną optymistką, m.in. nie zauważyła dziwnego zachowania Normana. Szybko wybaczyła zachowanie Pacyfiki w stosunku do niej po odcinku. Często zachowuje się dziwnie, ale jest miłą i współczującą osobą, która nie potrafi i nie lubi kłamać. Lubi zwierzęta, gdyż przed wyjazdem tuliła kota, a na wakacjach wygrała świnię - Naboki. Mimo swojej grzecznej natury potrafi się wstawić za przyjaciółki. Nie lubi ranić ludzi, gdyż nie potrafiła zerwać z Gideonem.

Wygląd[]

Mejbl

Mabel ma długie brązowe włosy i zarumienione policzki. Jako jedna z niewielu postaci, w każdym odcinku ma inny ubiór. Zawsze ubiera sweter. Ma ich dużo: z lamą, z kotem, z tęczą itp. Często nosi spódniczki o różnych kolorach. Ma białe skarpetki i czarne buty. Czasami wkłada we włosy kwiatek, lub opaskę.

Umiejętności[]

Woskowiak

Mabel pokonuje woskowego Shakespeara

Mabel jest mistrzynią lepienia z gluta, co pozwoliło jej wyrzeźbić z wosku Wujka Stana. Potrafi także szyć swoje własne swetry, tak jak w odcinku The Time Travelers Pig wyszyła na swetrze Nabokiego. Potrafi się także dobre fechtować, co pokazała walcząc z figurami woskowymi w odcinku Headhunters. Potrafi także robić kapelusze z papieru w kilka sekund i udawać zwierzątka.


Relacje[]

Dipper Pines[]

Koża

Dipper i Mabel się rozpakowują.

Dipper i Mabel nawzajem się kochają i chronią. Chociaż to on chroni ją częściej. Prawie nigdy się nie kłócą, jednak są w stosunku do siebie szczerzy. Np. Mabel powiedziała Dipperowi, że nie jest męski, a Dipper siostrze swoje obawy o Normanie. Mabel często nakłania brata, aby powiedział Wendy, o swoim uczuciu i raz prawie sama o tym powiedziała.

Stanley Pines[]

Sztanek

"Nie drap się"

Mabel lubi swojego wujka. W odcinku Dipper vs Manliness powiedziała mu w twarz jego wszystkie wady, a potem pomagała mu się zmienić. Podobnie w odcinku Fight Fighters, pomogła mu się wyzbyć lęku wysokości. Często pomaga mu mimo jego woli. Emeryt uważa że jego siostrzenica, nigdy nie skończy z wydurnianiem się. Mimo iż są swoim przeciwieństwem, to gdy Dipper ma samodzielny wątek w odcinku, Mabel spędza czas z wujem.

Soos[]

Szuszek

Mabel i Soos

Mabel i Soos bardzo się lubią, mają nawet własny sposób powitania (żółw-skarabeusz). Mabel powiedziała o przyjacielu "Jesteś git, Soos". W odcinku Double Dipper, Soos jako DJ, zasmucił się gdy Imprezo-koronę, otrzymała Pacyfika, a nie Mabel. W odcinku Little Dipper, Mabel zwierza się Soosowi, ze swoich planów. Prawdopodobnie, lubią się dzięki podobnym charakterom, oboje są optymistami i nie są zbyt inteligentni.

Wendy Corduroy[]

Pląst

"Durnowate tańce kompletnie bez sensu!" - Mabel Pines

Mabel i Wendy się lubią. Często spędzają razem czas z Dippere i Soosem. W odicnku The Hand That Rock a Mabel, Mabel zwierzała się Wendy ze swoich problemów. W odcinku 5, Wendy zaprosiła Dippera i Mabel do swojej kryjówki, gdzie spędza czas w pracy. W tym samym odcinku, Mabel i Wendy tańczyły przy ladzie. Mabel kilka razy prawie powiedziała Wendy o uczuciu jej brata.

Gideon Gleeful[]

Giddy

Na randce

Mabel poznała Gideona, gdy ten zaprosił ją na randkę. Jednak zaczął zapraszać ją częściej, a dziewczyna wolała zostać z 9-latkiem przyjaciółmi. Nie potrafiła odmówić chłopakowi, więc wysłała brata. Po zerwnaniu Gideon próbował zabić jej brata, jednak Mabel postanowiła zerwać z nim osobiście i zniszczyła mu Zielonka. W Little Dipper, Gideon pomniejszył bliźnięta i uwięził. Przy czym postanowił nie zabijać Mabel. Ona traktuje go jak wroga, a on jest w niej zakochany.

Naboki[]

RYŁO

"Ale ty masz grube ryło!" - Mabel Pines

Mabel kocha Nabokiego, gdyż to on sam do niej "przemówił". Gdy zakwikał, Mabel pomyślała że powiedział "Mabel" albo "Szczebel". Gdy razem z Dipperem ukradli wehikuł czasu, Mabel przeżywała "najpiękniejszą chwilę swojego życia" - czyli spotkanie z Nabokim kilka razy. Gdy w równoległym świecie Naboki, został zdobyty przez Pacyfikę, Mabel spędziła miesiąc, uderzając głową w słup i rozpamiętując świnkę, zostając atrakcją turystyczną. Jednak Dipper użył maszyny i odzyskał Nabokiego. Dla Mabel świnia to nie zwierzątko tylko bratnia dusza.

Grenda i Cuksa[]

Fangerle

Mabel przed wstawieniem się za przyjaciółki

Mabel poznała Cuksę i Grendę na imprezie w Chacie. Trzy dziewczyny łączyła samotność i zainteresowania. Gdy Pacyfika śmiała się z dwóch dziewczyn, Mabel się za nie wstawiła i mimo chęci przegrała pojedynek na parkiecie. Koleżanki zamiast iść na jacht z resztą gości postanowiły zostać z Mabel na noc.

Pacyfika Północna[]

Fangerle2

Mabel i Pacyfika na scenie

Mabel i Pacyfika znają się od odcinka Double Dipper. Pacyfika poczuła do niej niechęć kiedy Mabel jak jako jedyna miała odwagę konkurować z nią. Pokonała Mabel przekupstwem. Po odcinku, gdy prowadziła miejską uroczystość - Dzień Pioniera z udziałem publiczności. Mabel przebaczyła jej zachowanie z poprzedniego odcinka. Jednak Pacyfika wtedy wyśmiała jej wygląd i zachowanie. Po tym odcinku Mabel zaczęła odwzajemniać nienawiść.

Gnom Jeff alias Norman[]

Po tym jak Jeff oszukał ją udając normalnego chłopaka i próbował porwać, dziewczyna raczej nie żywi nazbyt ciepłych uczuć w stosunku do niego, jednak zdaje się nie chować urazy. Podobnie Jeff, chociaż nadal boleśnie wspomina odtrącenie, nie przeżywa go tak toksycznie jak - dajmy na to - Gideon.

Ciekawostki[]

 • Kiedyś była w więzieniu razem z Dipperem i wujem, który kazał im robic fałszywe banknoty.
 • Jej drugie imię jest pierwszym imieniem jej matki
 • W Polskiej wersji w odcinku Inconveniencing przez barierę językową Mabel i dipper mają 10 lat a nie 12
 • Została zainspirowana siostrą Alexa Hirsha Arielą Hirsch
 • Mabel ma świnie jako zwierzaka ponieważ Ariela Hirsch chciała mieć taką po obejrzeniu w dzieciństwie filmu Babe: Świnka w mieście.
 • Początkowo Mabel miała mieć nakrycie głowy,
 • W odcinku The Deep End Mabel powiedziała że spotkała parę wampirów.
 • Mabel wykazuje wyrafinowaną postawę, jeśli chodzi o sztukę.
 • Mabel poszła do szpitala raz za zjadanie i powąchanie nalepek.
 • .Mabel jest potajemnie zazdrosna, że ​​jej brat jest lepszy w nauce niż ona (w przeciwieństwie do Dippera, który jest zazdrosny o umiejętności społeczne Mabel.
 • Mabel kiedyś karmiła pisklęta ustami.
 • Mabel miała tendencję do podkochiwania się w "facecie z 10-dolarowego banknotu" Alexandera Hamiltona.
 • Ilekroć Mabel ma koszmary, miauczy do momentu kiedy zaśnie.
 • Mabel jest reprezentowana przez spadającą gwiazdę w na kole Billa
 • Według Alexa Hirscha, Mabel jest najbardziej niedocenioną postacią w serii
 • Mabel dostała zakaz wstępu do małego zoo ze względu na naklejenie stożka ruchu na głowę konia.
 • Mabel została przyjaciółkom z dostawcą pizzy w 60 sekund, gdy był przy drzwiach.
 • Według Kristen Schaal, Mabel chce zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych. Miała by Nabokiego jako swojego wiceprezydenta, Dippera, jako sekretarza stanu, a Stan byłby jej sekretarzem obrony.
 • Pierwsze słowo jakie powiedziała to Jednorożec.
 • Gdy oddycha świszczy jej aparat
 • Jest oburęczna, choć częsciej korzysta z lewej ręki
Advertisement