Wodogrzmoty Małe Wiki
Advertisement

Jesús "Soos" Ramirez jest jedną z głównych postaci serialu animowanego Wodogrzmoty Małe. Był Złotą Rączką i sprzątaczem a obecnie właścicielem Tajemniczej Chaty. Jest niezwykle oddany Stanowi którego traktuje jako figurę ojcowską. Urodził się13 lipca 1990 r. w Wodogrzmotach małych Oregonu. Jest „znakiem zapytania” w Zodiaku Billa.

Życie[]

Młodość[]

W wieku dwunastu lat, spotkał Stana, który szukał "Dzieciaka, który nie zadaje dużo pytań i nie potrzebuje dużo pieniędzy. Jego praca jest dla niego ważna i mimo dobrego serca, jest w stanie z oddania dla szefa brać udział w jego przekrętach.

W serialu[]

Pierwszy raz widzimy Soosa, gdy zmienia żarówkę w pokoju podsłuchując, gdy Dipper mówi sam do siebie. Ujawnia się, mówiąc "Dobry dylemat nie jest zły". Potem odbywa krótką rozmowę z chłopcem o tajemnicach miasteczka i jego przypuszczeniach, że listonosz to wilkołak. Potem, gdy jego szef woła go, by odetkał toaletę turystyczną, Soos cofa się w cień. Następnie gdy Dipper jedzie ratować siostrę z rąk Normala, Soos ofiarowuje mu łopatę, celem obrony i kij baseballowy "gdyby spotkał jakąś piłkę". W następnych odcinkach widać, jak bawi się z m.in. Dipperem, Mabel, Wendy. Jego cała wiedza bierze się ze starych gier.

Wygląd[]

Szusz

Soos jest dość grubym mężczyzną o średnim wzroście. Ma zaokrąglony podwójny podbródek, a na nim lekki zarost. Posiada krzywe zęby, a swoje krótkie brązowe włosy zakrywa brązową czapką z daszkiem. Nie ma szyi podobnie jak Blendin Blandin. Ubiera się w zielony T-shirt z ciemno zielonym znakiem zapytania - reklamą Tajemniczej Chaty i napisem Staff z tyłu. Nosi również szare szorty, białe skarpetki i czarne buty.

Charakter[]

WTF

Soos w pracy

Soos jest miły i przyjacielski. Relacje z Dipperem, Mabel, Stanem i Wendy przedkłada nad samą pracę którą kocha i ceni. Pracuje tam za darmo, wykonując najczarniejszą robotę np. odetkanie łazienek. Jest dość strachliwy w porównaniu do Dippera czy Mabel. W odcinku Fight Fighters, powiedział o Dipperze, Mabel, Stanie i Wendy "przyjaciele". Jest naiwny i mimo swojej miłej natury, dla pracy jest w stanie nawet pomagać Stankowi w jego przekrętach, takich jak oszustwo przy bani z wodą.

Relacje[]

Dipper Pines[]

Soos

Soos daje Dipperowi łopatę


Dipper i Soos to najlepsi przyjaciele. Dipper uważa Soosa, za fontannę wiedzy. Soos m.in. odbył rozmowę z Dipperem o tajemnicach Wodogrzmotów i zaopatrzył go w łopatę. Wie o uczuciu chłopaka do Wendy ale nie mówi o tym nic. Mimo tego, że Soos jest dorosłym, obaj mówią do siebie po imieniu, a raczej po pseudonimach.

Mabel Pines[]

Szuszek

Soos słucha zwierzeń Mabel

Soos i Mabel bardzo się lubią. Mają własny sposób przywitania, oraz mają do siebie dystans (Soos może mówić na Mabel brzydula). Oboje nie są zbyt inteligentni i są optymistami. Oboje również nie potrafią wyobrażać sobie wielu rzeczy w złym świetle. Mabel uważa że Soos "jest git" i często z nim rozmawia.

Stanley Pines[]

Soosek

Soos i Stan w Greasy's Dinner

Stan wybrał Soosa jako pierwszego pracownka swojej chaty, gdy miał już 12 lat. Soos pracuje za darmo, ale mimo to z wielkim oddaniem. Prawdopodobnie zna wszystkie sekrety swojego pracodawcy. Uważa go za swojego przyjaciela, zarówno jak i szefa. Często pomaga mu w przekrętach i wykonuje najczarniejsze roboty.

Wendy Corduroy[]

Sus

Wendy "straszy" Soosa

Wendy i Soos są przyjaciółmi z pracy. Jednak bardzo się różnią. Ona nie szanuje szefa, a on jest mu całkowicie oddany, on uznaje go za pana, ona za Stanka, mimo wszystko dobrze się rozumieją i lubią. Wendy lubi robić Soosowi żarty. W wolnych chwilach spędzają razem czas.

Umiejętności[]

UnBurno

Soos dekoruje salę

Soos jest złotą rączką. Potrafi spawać oraz kierować łodzią. Potrafi również kierować samochodem i posiada uprawnienia - prawo jazdy. W odcinku Double Dipper nauczył się "D-DJ'ować", a w odcinku "Little Dipper" popisał się wyobraźnią i pomysłowością, wymyślając labirynt luster. W odcinku Fight Fighters okazał się doświadczonym graczem arcade. 

Ciekawostki[]

  • Nie lubi świętować swoich urodzin.
  • Jako jeden z niewielu wie o uczuciu Dippera do Wendy.
  • Mieszka z babcią.
  • W odcinku Double Dipper, Pacyfika Północna nazwała go Jorge (czyt. Horhe)
  • Jego największym marzeniem jest spotkanie z tatą( chociaż temu zaprzecza)
Advertisement