(Dodawanie kategorii)
Linia 49: Linia 49:
   
 
* Pod dywanem Stan chowa dowody na to, że był kiedyś w więzieniu.
 
* Pod dywanem Stan chowa dowody na to, że był kiedyś w więzieniu.
* Pierwotnie Stan nazwał Chate Chatą Morderców
+
* Pierwotnie Stan nazwał Chate Chatą Morderców
  +
  +
[[de:Mystery Shack]]
  +
[[es:La Cabaña del Misterio]]
  +
[[ro:Coliba Misterelor]]
  +
[[ru:Хижина Чудес]]
  +
[[en:Mystery Shack]]
  +
[[bg:Mistery Shack]]
  +
[[nl:Raadselschuur]]
  +
[[pt-br:w:c:pt-br.umveraodemisterios:Cabana do Mistério]]
 
[[Kategoria:Miejsca]]
 
[[Kategoria:Miejsca]]
 
[[Kategoria:Domy]]
 
[[Kategoria:Domy]]

Wersja z 03:04, 8 wrz 2018

Tajemnicza Chata
Shack.jpg
Typ Turystyczna pułapka
Posiadacz Ford Pines (oryginalny posiadacz przed powstaniem Tajemniczej Chaty) (dawniej)

Stanley Pines (Orginalny posiadacz oraz twórca Tajemniczej Chaty) (dawniej)

Soos (obecny posiadacz)

Pracownicy Dipper Pines (dawniej)

Mabel Pines (dawniej) Wendy Corduroy (dawniej) Soos (dawniej) Melody (kasjerka) Edwin Durland (dawniej)

Tajemnicza Chata - inaczej Grota Tajemnic. Turystyczna pułapka działająca na terenie Gravity Falls. Należy do wuja Stana . Jej pracownikiem miesiąca jest Soos . Według Gideona, chata za wizerunkiem pułapki na nic nie podejrzewających turystów kryje wielkie tajemnice.

Historia

Jedna z pierwszych atrakcji Chaty - muzeum woskowe.

Tajemnicza Chata rozpoczęła swoją działalność, około 2002 roku, kiedy została kupiona pierwsza atrakcja Muzeum Woskowe, które okazało się być przeklęte. Gdy Muzeum znudziło się turystom, zostało zamknięte. W 2012 roku, do Stana przyjechali siostrzeńcy, Mabel i Dipper w tym czasie pracowali tam od pewnego czasu Wendy i Soos.

Wygląd

Tajemnicza Chata

Chata ma cztery wejścia. Główne, małe, z gankiem - prowadzą od razu do salonu oraz wejście do sklepu z pamiątkami. Z jednej strony dachu widać napis Mystery Shack - od odcinka The Headhunters Mystery Hack. Pod tym widać mały ganek z kanapą. Obok wejścia z małymi drzwiami są dwie tabliczki - drogowskazy pokazujące drogę do Muzeum, lub do Sklepu z Pamiątkami. Na górze widać wiatromierz ze znakiem zapytania i literami W,H,A, oraz T. Czyli "Co?"

Wnętrze

Pierwsze piętro

Muzeum - miejsce pracy wszystkich mieszkańców domu. To tam Stan wciska klientom kit i inne "magiczne przedmioty". Są tam powieszone różne "tajemnicze" obrazki jak np. Ralucha Wielkiej Stopy, lub głowa rogatego królika.

Sklep z pamiątkami - to tam pracują Soos i Wendy , sprzedając towary takie jak czapki, haki wspinaczkowe oraz różne "Stankowate" gadżety takie jak figurka Stana z kołyszącą się głową lub przedmioty w słoiku jak sztuczne oczy.

Salon - miejsce, gdzie rodzina Pines'ów ogląda telewizję po godzinach na żółtej kanapie. Za brązowo-żółto-zieloną dekoracją znajduje się tajna skrytka z pieniędzmi Stana w razie potrzeby pilnej ucieczki, bądź wycofania się z domu. Z salonu są dwa wyjścia, jedno prowadzące na korytarz i drugie, do sklepu z pamiątkami.

Korytarz ze schodami - prowadzący do drzwi z gankiem. Są w nim zniszczone schody, oraz położony zamiast lampy na stoliku ptak dodo, nad schodami widoczne jest zdjęcie Stana a nad Dodo żółta lampa. Z korytarza są cztery wyjścia. Pierwsze to wyjście na ganek, drugie to wejście do drzwi pod schodami, gdzie Mabel schowała się w The Hand That Rock The Mabel. Trzecie prowadzi do kuchni, a czwarta droga to powrót do salonu.

Kuchnia - kuchnia zawiera stolik przy oknie, wbudowanym w ścianie z choinkowym wzorem.

Magazyn - to tam schowane były figury woskowe przez dziesięc lat i trzymane bez światła. Jednak prawdopodobnie Soos odsunął tam zasłony, żeby wpuścić światło, topiąc przy tym woskowego Lincolna.

Pusty pokój - znajduje się tam kominek. W tym pokoju Mabel wyrzeźbiła Wujka Woska i tam miał się odbyć jego pogrzeb.

Strych

Korytarz z łazienką - Korytarz z łazienką na którym Dipper rozmawiał z Wendy bez planu po raz pierwszy. Klonom się to nie podobało i to z tamtąd porwali Dippera.

Sypialnia Dippera i Mabel - Znajdują się tam łóżka bliźniaków, maskotka Mabel i lornetka Dippera. Są tam też m.in. stary automat do gier, lustro, plakaty, stół, okno i lampa.

Pozostałe

Biuro Stana - tam znajduje się kopiująca ludzi maszyna, biurko z dokumentami i obraz Soosa podpisany "Pracownik Miesiąca".

Tajne Laboratorium Stana - znajduje się w piwnicy, za automatem do picia. W jednym z odcinków, dowiadujemy się, że ma tam pozostałe dwa Dzienniki, a w jednym z odcinków dobywa Trzeciego Dziennika (Zabierając go Dipperowi ).

Ciekawostki

  • Numer Chaty to 618 - Aluzja do daty urodzenia twórcy - Alexa Hirsha (06.18.)
  • Pod dywanem Stan chowa dowody na to, że był kiedyś w więzieniu.
  • Pierwotnie Stan nazwał Chate Chatą Morderców
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.