Znacznik: VisualEditor
(Dodawanie kategorii)
Linia 78: Linia 78:
 
[[Kategoria:Miejsca]]
 
[[Kategoria:Miejsca]]
 
[[Kategoria:Domy]]
 
[[Kategoria:Domy]]
  +
[[Kategoria:Sezon 1]]
  +
[[Kategoria:Sezon 2]]

Wersja z 23:58, 8 mar 2019

Tajemnicza Chata - inaczej Grota Tajemnic. Turystyczna pułapka działająca na terenie Gravity Falls. Należy do wuja Stana . Jej pracownikiem miesiąca jest Soos . Według Gideona, chata za wizerunkiem pułapki na nic nie podejrzewających turystów kryje wielkie tajemnice.

S2e3 Mystery Shack new.png

Historia

Jedna z pierwszych atrakcji Chaty - muzeum woskowe.

Tajemnicza Chata rozpoczęła swoją działalność, około 2002 roku, kiedy została kupiona pierwsza atrakcja Muzeum Woskowe, które okazało się być przeklęte. Gdy Muzeum znudziło się turystom, zostało zamknięte. W 2012 roku, do Stana przyjechali siostrzeńcy, Mabel i Dipper w tym czasie pracowali tam od pewnego czasu Wendy i Soos.

Wygląd

Tajemnicza Chata

Chata ma cztery wejścia. Główne, małe, z gankiem - prowadzą od razu do salonu oraz wejście do sklepu z pamiątkami. Z jednej strony dachu widać napis Mystery Shack - od odcinka The Headhunters Mystery Hack. Pod tym widać mały ganek z kanapą. Obok wejścia z małymi drzwiami są dwie tabliczki - drogowskazy pokazujące drogę do Muzeum, lub do Sklepu z Pamiątkami. Na górze widać wiatromierz ze znakiem zapytania i literami W,H,A, oraz T. Czyli "Co?"

Wnętrze

Pierwsze piętro

Muzeum - miejsce pracy wszystkich mieszkańców domu. To tam Stan wciska klientom kit i inne "magiczne przedmioty". Są tam powieszone różne "tajemnicze" obrazki jak np. Ralucha Wielkiej Stopy, lub głowa rogatego królika.

Sklep z pamiątkami - to tam pracują Soos i Wendy , sprzedając towary takie jak czapki, haki wspinaczkowe oraz różne "Stankowate" gadżety takie jak figurka Stana z kołyszącą się głową lub przedmioty w słoiku jak sztuczne oczy.

Salon - miejsce, gdzie rodzina Pines'ów ogląda telewizję po godzinach na żółtej kanapie. Za brązowo-żółto-zieloną dekoracją znajduje się tajna skrytka z pieniędzmi Stana w razie potrzeby pilnej ucieczki, bądź wycofania się z domu. Z salonu są dwa wyjścia, jedno prowadzące na korytarz i drugie, do sklepu z pamiątkami.

Korytarz ze schodami - prowadzący do drzwi z gankiem. Są w nim zniszczone schody, oraz położony zamiast lampy na stoliku ptak dodo, nad schodami widoczne jest zdjęcie Stana a nad Dodo żółta lampa. Z korytarza są cztery wyjścia. Pierwsze to wyjście na ganek, drugie to wejście do drzwi pod schodami, gdzie Mabel schowała się w The Hand That Rock The Mabel. Trzecie prowadzi do kuchni, a czwarta droga to powrót do salonu.

Kuchnia - kuchnia zawiera stolik przy oknie, wbudowanym w ścianie z choinkowym wzorem.

Magazyn - to tam schowane były figury woskowe przez dziesięc lat i trzymane bez światła. Jednak prawdopodobnie Soos odsunął tam zasłony, żeby wpuścić światło, topiąc przy tym woskowego Lincolna.

Pusty pokój - znajduje się tam kominek. W tym pokoju Mabel wyrzeźbiła Wujka Woska i tam miał się odbyć jego pogrzeb.

Strych

Korytarz z łazienką - Korytarz z łazienką na którym Dipper rozmawiał z Wendy bez planu po raz pierwszy. Klonom się to nie podobało i to z tamtąd porwali Dippera.

Sypialnia Dippera i Mabel - Znajdują się tam łóżka bliźniaków, maskotka Mabel i lornetka Dippera. Są tam też m.in. stary automat do gier, lustro, plakaty, stół, okno i lampa.

Pozostałe

Biuro Stana - tam znajduje się kopiująca ludzi maszyna, biurko z dokumentami i obraz Soosa podpisany "Pracownik Miesiąca".

Tajne Laboratorium Stana - znajduje się w piwnicy, za automatem do picia. W jednym z odcinków, dowiadujemy się, że ma tam pozostałe dwa Dzienniki, a w jednym z odcinków dobywa Trzeciego Dziennika (Zabierając go Dipperowi ).

Ciekawostki

  • Numer Chaty to 618 - Aluzja do daty urodzenia twórcy - Alexa Hirsha (06.18.)
  • Pod dywanem Stan chowa dowody na to, że był kiedyś w więzieniu.
  • Pierwotnie Stan nazwał Chate Chatą Morderców
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.