FANDOMPrzeczytaj transkrypcję

Turustyczna Pułapka - pierwszy odcinek, pierwszego sezonu serialu animowanego Wodogrzmoty Małe. Wyreżyserował go John Aoshima, a napisał Alex Hirsch.


Fabuła Edytuj

Rodzice wysyłają 12-letnie bliźniaki Dippera i Mabel Pines, do miejscowości ich wuja - Gravity Falls. Mieli mieszkać w turystycznej pułapce krewnego i pomagać mu np. sprzątać. Dipper, postanowił zapisywać dziwne rzeczy w notesie, a jego siostra postanowiła się dobrze bawić i przeżyć niezapomniany wakacyjny romans.

Koża

Dipper, Mabel i koza

Następnie wuj potrzebował kogoś do rozwieszenia drogowskazów w najciemniejszej części lasu. Wendy - kasjerka, była zbyt leniwa, więc szczęśliwym trafem wuj wybrał Dippera. Chłopak odmówił, gdyż czuł się obserwowany, a komar wygryzł mu na ręce "Spiesz się", co on wziął za "Strzeż się". W końcu jednak udał się do lasu. Gdy narzekał pod nosem na niedowierzanie wuja, wbijał drogowskazy w drzewa. Jednak jedno drzewo nie pozwoliło na wbicie w nie znaku. Okazało się że jest to ukryta w drzewie szafa. Gdy Dipper ją otworzył znalazł tam dziwne urządzenie. Były tam dwa małe wihajstry. Pociągnął za nie oba, i otworzył dziurę w ziemi, której otwarcie odstraszyło hasającą tam kozę.
Images

Książka nr.3

W dziurze znalazł bordową książkę ze złotą dłonią z sześcioma palcami i numerem 3 na okładce. W środku zawarty był pamiętnik pewnej osoby, prowadzony do pewnego momentu oraz szczegółowe opisy fantastycznych stworzeń. Gdy Dipper wrócił do domu pokazał siostrze znalezisko. Wtedy zadzwonił dzwonek do drzwi.
Norm

Normal

Otwiera je siostra i ukazuje swojego nowego chłopaka Normala. Dipper ma podejrzenia w stosunku do nowego chłopaka siostry. Następnie zagląda do Księgi i szuka czegoś pomocnego. Znajduje rozdział o Zombiech. Postanawia szpiegować Normala. Niestety nie miał dowodów, a Mabel zlekceważyła przestrogi brata i udała się na randkę z Normalem. Dipper jeszcze raz przegląda dowody i zauważa że Normalowi, za plecami Mabel wypadła dłoń. Przerażony chłopak chce to pokazać wujowi, jednak ten był zajęty. Postanowił udać się na miejsce ich randki - do lasu. Poprosił Wendy o meleksa. Gdy już cofał, dostał od Soosa łopatę i kij baseballowy. Tymczasem Normal ujawnia się Mabel zdejmując kurtkę. Okazuje się że jest grupą kilku krasnoludów w dresie, których przywódcą jest Jeff. Proponują Mabel małżeństwo, celem zostania nową królową Krasnoludów. Gdy dziewczyna odmawia, zostaje porwana. Na szczęście wtedy wjeżdża Dipper. Krasnoludy, próbują rozwiązać sprawę dyplomatycznie i wmówić że nic nie grozi jego siostrze. Dipper sprawdza w księdze rozdział o Krasnoludach. Niestety nie znajduje tam słabości tych stworzeń. Gdy Mabel jest już związana, Dipper za pomocą łopaty pokonuje Jeffa i uwalnia Mabel. Gdy już odjechali na pewną odległość, Dipper zwalnia myśląc że z krótkimi nogami, Krasnoludy ich nie dogonią. Jednak one połączyły się w wielkiego potwora. Kilka krasnoludów skoczyło na meleksa, jednak wypadli. Jeden złapał się czapki Dippera, jednak Mabel mocnym uderzeniem, wyrzuca go z pojazdu razem z czapką. W końcu doganiają rodzeństwo, gdy już są przy Tajemniczej Chacie. Mabel zgadza się wziąć ich za męża. Gdy już otrzymała pierścionek, poprosiła o pocałunek. Gdy Jeff nadstawił buzię, sięgnęła po dmuchawę do liści i wystrzeliła razem z Dipperem, Jeffa w środek krasnoludziego potwora, rozbijając tym formację. Wszystkie uciekły do lasu, oprócz jednego, który natrafia na przeszkodę i zostaje porwany przez Kozę. Wracając do Chaty, wuj widząc ich zmęczone miny pozwala im wziąć coś ze sklepu za darmo. Mabel wybiera hak wspinaczkowy, a Dipper nową czapkę. Chłopak postanawia samemu prowadzić znaleziony dziennik. Gdy dzieci już zgasiły światło ich wuj, przechodzi przez tajne przejście za automatem do picia.

Zakończenie Edytuj

Nad napisami końcowymi, twórcy przypomnieli widzom widok wymiotującego tęczą krasnala. 
Krasznal

Kryptogram Edytuj

Kryptogram przy napisach końcowych brzmiał tak: "ZHOFRPH WR JUDYLWB IDOOV.", po odkodowaniu i przetłumaczeniu znaczył on "Witamy w Gravity Falls".

Postacie Edytuj

GłówneEdytuj

DrugoplanoweEdytuj

Wystąpili Edytuj

 • Dipper Pines - Paweł Ciołkosz
 • Mabel Pines - Agnieszka Pawełkiewicz
 • Stan Pines - Jarosłąw Boberek
 • Soos - Jakub Szydłowski
 • Wendy Corduroy - Julia Kołakowska
 • Normal/Jeff - Grzegorz Falkowski
 • Szmlebuldog - Jacek Król
 • Jason - Grzegorz Drojewski

Ciekawostki Edytuj

 • Znak Bill'a Ciphera pojawia się na witrażu w oknie, w scenie gdy Dipper przeglądał księgę podsłuchiwany przez Soosa.
 • Gdy Mabel uderzyła w krasnala na twarzy Dippera, zadając przy tym ból bratu, limo nie pojawiło się od razu, gdy dziewczyna strąciła krasnala, lecz później. W następnej scenie Dipper nie miał już podbitego oka.
 • Numer 618, odniesienie do daty urodzin Alexa Hirscha - twórcy (18 czerwiec), pojawia się w odcinku kilka razy:
  • Numer domu Tajemniczej Chaty to 618
  • Data napisania pierwszej strony Dziennika 3, przypada na 18 czerwca
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.